Genel Bakış

Toros dağlarının eteklerinden inen erimiş kar suları zengin minerallerle birleşerek tepelerden akar ve Türkiye'nin en temiz ve en bozulmamış antik koy Kalkan'a ulaşır. Eşsiz Patara Prince Resort da tam bu noktada yer almaktadır.

Bu muhteşem yapı, 30 yıllık mimari deneyimim ve deniz ve doğaya karşı çocukluktan gelen tutkumun bir sonucudur. Muhteşem doğası ve kristal berraklığındaki suyuyla son derece gurur duyduğum Millenium Patara, benzersiz bir Akdeniz deneyimi olarak çocuklarımıza ve torunlarımıza bıraktığım bir mirastır.

Turhan Kâşo
Yüksek Mimar / 1993

Genel Bakış
Bana Gelin Tüm Zenginler

İstanbullu bir mimar olan Turhan Kâşo Kalkana ilk defa 1986 da gelmişti. Bölgede tepelere oyulmuş muhteşem Likya mezarları ve birçok başka antik yapılar olmasına rağmen o, dalabileceği bir yer arıyordu. Koyun dışındaki küçük adaların civarında dalabileceği çok güzel yerler buldu ve buraya daha sonra birçok kereler tekrar geldi.

1980lerde iş hayatına başladığında rüyası da şekillenmeye başlamıştı. Bu rüya, 250 villa ve 60 odalı bir otelden oluşan ve koyun karşısındaki bir tepeye oturttuğu Club Patarayı doğurdu.Burası, Antalyanın daha güney kısımlarında görülen aşırı yapılaşma ve kalabalık görüntüyle büyük bir tezat teşkil ediyor. Turhan Kâşo yumuşak kıvrımlara sahip binalarında doğal taşlar, bol bol yeşillik ve topraklar kullanarak resortun ortama uyumlu bir görüntü kazanmasını sağladı. Ağaçlar ve rüzgarlı yollar evleri gizliyor. Buraya gelme sebebimi yok etme gibi bir düşüncem yoktu...

21.08.2001, Douglas FRANTZ
NEW YORK TIMES

Patara Prince Hotel & Resort

Özel Hayallerinizin Gerçekleştiği Yer

Whatsapp